Przegląd instalacji elektrycznej - Rybnik, Wodzisław

WWW.PRZEGLAD-INSTALACJI.PL

404

PRZEPRASZAMY

Nie mogliśmy znaleźć tej strony

Audyt fotowoltaiczny

 

Profesjonalny audyt fotowoltaiczny to usługa pozwalająca na określenie potencjału danej lokalizacji w zakresie pozyskiwania energii elektrycznej z użyciem paneli słonecznych. Jest dedykowana zarówno klientom indywidualnym ze Śląska, jak i inwestorom oraz deweloperom. Dzięki wywiadowi przeprowadzanemu na samym początku współpracy ustalane są potrzeby obiektu i jego użytkowników w obszarze potrzebnej mocy instalacji PV. Analizowane są również rachunki za prąd z ostatnich 12 m-cy.

W drodze opracowywania założeń projektowych dokonywane są również przewidywania w zakresie zmian zapotrzebowania na energię w przyszłości, które mogą wynikać z:

 

  • zmiany systemu ogrzewania budynku,

  • montażu urządzeń klimatyzacyjnych,

  • zakupu sprzętu energochłonnego.

 

Efektem wykonania audytów jest również symulacja oszczędności pieniędzy w zakresie zużycia prądu wynikających z montażu fotowoltaiki. Uwzględnia ona także prognozowane zmiany cen energii elektrycznej w ciągu najbliższych kilkunastu lat.

 

Specjalistyczny audyt fotowoltaiczny - Śląsk

 

Kompleksowy audyt fotowoltaiczny pozwala na opracowanie specjalistycznej analizy energetycznej, dzięki której będzie można podjąć decyzję na temat wdrożenia instalacji PV w obiekcie, a także dokonać wyboru odpowiednich urządzeń wraz z technologią ich montażu. Raport zawiera informacje w zakresie:

 

  • powierzchni gruntu/dachu, gdzie chcemy zamontować panele,

  • wyszczególnienie wszelkich przeszkód, tj. zacienień, kominów, jaskółek, etc.,

  • konieczności użycia dodatkowych mikroinwerterów podnoszących wydajność systemu,

  • rodzaju połaci dachowej, jej orientacji i kącie nachylenia (w przypadku montowania ogniw w tym miejscu).

 

Określane jest również miejsce na falownik, a także wymagane parametry urządzenia. Inwestycja w fotowoltaikę niesie za sobą wiele wymiernych korzyści. Pozwala na obniżenie kosztów zużycia energii, osiągnięcie niezależności energetycznej, a jednocześnie jest przyjazna dla środowiska. Jeżeli szukasz profesjonalnego wykonawcy audytów fotowoltaicznych, skorzystaj z naszych usług, które obejmują zasięgiem całe województwo śląskie!

Copyright by Jakubiak Consulting 2020